Ayşenur Arslan, Cafer Mahiroğlu’yla Bir Araya Geldi, İlk Açıklamalar Geldi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin yaptığı değerlendirmeler gerekçesiyle gazeteci Ayşenur Arslan hakkında soruşturma başlatmıştı.

‘YOLLARIMIZI AYIRMADIK’

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu programın durdurulması ile ilgili olarak; ”Gazetecilik yaparak ömrünü dolduran bir isimle bizim programını sonlandırmak gibi bir durumumuz asla söz konusu olamaz. Bu konu tamamen Ayşenur Aslan ile benim konuşmalarım sonucunda uygun gördüğümüz bir durumdur. Bizim yolları ayrımımız kesinlikle söz konusu değildir. Ben her zaman Ayşenur Aslan’ın fikirlerinden yararlandım, yararlanamaya da devam edeceğim.” dedi.

HALK TV YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ

Ayşenur Arslan’ı adliyede Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, Halk TV Haber Yayın Yönetmeni Bengü Şap Babaeker, Halk TV Web Genel Yayın Yönetmeni Ercüment İşleyen, Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu ve destek için gelen gönüllü avukatlar da yalnız bırakmadı.

İFADESİ ALINDI, SERBEST BIRAKILDI

Arslan, başlatılan soruşturmanın ardından öğle saatlerinde ifade için gözaltına alınmış ve Çağlayan Adliyesi’ne götürülmüştü. Arslan, ifadesinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir