” Bir ay boyunca her gün pizza yedim ve 13 kilo verdim” : İşte böyle

18 yaşındaki Jayden Lee, şekillenme arayışında işlenmiş gıdalardan vazgeçmek zorunda olmadığınızı kanıtlamak için Ocak ayında her gün pizza serisinden küçük bir turta yemeye karar verdi.
Genç, kalori açığınız olduğu ve düzenli egzersiz yaptığınız sürece hiçbir gıda maddesinin menüden çıkarılmaması gerektiğine inanıyor.

Lee ,”Her gün yeni bir pizza denemek eğlenceliydi” dedi . “Uzun zamandır yiyeceklerle çok kötü bir ilişkim vardı ve insanların bazı işlenmiş yiyecekleri şeytanlaştırdığını fark ettim.”
Birleşik Krallık’taki kişisel antrenör Jayden Lee, 31 günlük mücadelesine başlamadan önce 1 Ocak’ta teraziyi 161,60 pound olarak belirledi.

PT, 31 günlük mücadelesine başlamadan önce 1 Ocak’ta teraziyi 161,60 pounda indirdi.
Kalori alımını günde 2.500 ile sınırladı ve neredeyse her gün egzersiz yaparak 45 dakikalık kardiyo yapmayı hedefledi.Genç, Ocak ayının her günü pizza yemesine rağmen kilo vermeyi başardı.
31 Ocak’ta zayıflayarak 148,37 kiloya ulaştı.

“Vücudum iyiydi; uykum iyiydi, ara sıra günler dışında açlık seviyelerim iyiydi ve enerjim iyiydi,” diye iddia etti Lee. “Hiçbir şikayetim olmadı! Bazen biraz sıkıcı olan Domino’s’u beklemek dışında.” Sık sık yapılan yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizlerinin yanı sıra kuvvet antrenmanı da yaptı ve her yemekten sonra en az 10 dakika yürümeyi hedefledi.
Ayrıca gecede en az 7 saat uyumaya dikkat etti.
Kalori alımını günde 2.500 ile sınırladı ve neredeyse her gün egzersiz yaparak 45 dakika kardiyo yapmayı hedefledi.

Genç, sık sık yapılan yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizlerinin yanı sıra kuvvet antrenmanı da yaptı ve her yemekten sonra en az 10 dakika yürümeyi hedefledi.
İngiliz, “Göbek yağını biraz eritmeye çalışıyorsunuz diye yiyeceklerin kısıtlanması gerekmiyor” diye ekledi.
PT her gün pizza yerken, bu yağlı yiyecekleri muzlu proteinli krepler, çikolatalı proteinli yulaf, sebzeli çırpılmış yumurta ve muzlu ve ballı simitlerin üzerinde fıstık ezmesi gibi protein ağırlıklı yiyeceklerle birleştirdi. “Beni tatmin etmek ve vücudumu beslemek için besin açısından yoğun, yüksek proteinli, yüksek hacimli yiyecekler yedim” diye açıkladı.

Genç, kalori açığınız olduğu ve düzenli egzersiz yaptığınız sürece hiçbir gıda maddesinin menüden çıkarılmaması gerektiğine inanıyor.

Lee artık her gün pizza yemeyecek olsa da, bu zorluğun, sonuçtan ödün vermeden kilo verme yolculuğunda ikramların tadını çıkarabileceğinizi kanıtladığını söyledi.

“Yağı azaltmaya çalışırken yiyeceklerden korkulmaması veya yiyeceklerin dışlanmaması gerekir; bunun yerine genel olarak sağlıklı bir diyete dahil edilmelidir” diye ilan etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*