Kayıp fabrikatörün cesedi kuyuda bulundu

Fatma Keber

URFA – Urfa’nın Suruç ilçesinde kendisinden 2 gündür haber alınamayan 53 yaşındaki iş insanı Kadir Önkol’un boş kuyuda cansız bedeni bulundu.

Cinayete kurban gittiği tahmin edilen Önkol’un ölümüne ilişkin süren soruşturma kapsamında 2 kişi gözaltına aldı.

Çırçır fabrikası sahibi Kadir Önkol’dan 2 gündür haber alamayan yakınları, jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Arama çalışması başlatan ekipler, Önkol’a ait otomobili Kovalı Mahallesi yakınlarında terk edilmiş halde buldu.

KAN İZLERİNDEN KUYUYA ULAŞILDI

Jandarma ekiplerinin yaptığı incelemede, araç üzerinde ve çevresinde üzeri toprak ile kapatılmış kan izlerine rastlandı. Ekipler kan izlerini takip ederek otomobilden 100 metre uzaklıktaki kuyuya ulaştı. Kuyuyu kontrol eden ekipler, Kadir Önkol’un cansız bedenine ulaştı. Kuyudan çıkartılan Önkol’un cesedi, otopsi için morga kaldırıldı.

‘ARAYIP ÇAĞIRMIŞLAR O DA GİTTİ’

Öldürülen Kadir Önkol’un ismini vermek istemeyen bir yakını şunları söyledi: “Akşam saat 8-9 gibi kendisini aramışlar çağırmışlar. ‘Bizde pamuk var, uygun fiyat’ demişler. Yani ticari anlamda çağrılmış. O da iftarını açtıktan sonra gitmiş. Çift vardiya çalışıyor, fabrika diye insanlar sabah akşam arıyorlardı. Artık niyetleri ne, maksatları ne biz de onu tam olarak bilemiyoruz.”

Önkol’un yakını, soruşturma kapsamında yakalanan 2 kişiden birini tanıdıklarını ancak bu kişi ile Önkol’un bir husumeti olmadığını bildiklerini söyledi.

Öte yandan Kadir Önkol’un 37 yıldır süren ‘kan davalılarının’ olduğu bilgisini paylaşan yakını, Önkol’un bu nedenle mi öldürüldüğü konusunda bilgi sahibi olmadıklarını kaydetti.

Edinilen bilgiye göre, kuyudan çıkartılan Kadir Önkol’un cenazesi, yapılan incelemenin ardından hastane morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*