Doğalgaz yardımı yattı mı, ne zaman yatacak?

Doğalgaz yardımı, ihtiyaç sahibi hanelere yönelik, kriterlere uyan vatandaşlara veriliyor. Doğalgaz desteği başvurusu yapmak isteyenler, e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına üzerinden başvuruda bulunabilecek. Doğalgaz desteği yıllık 900 ila 2 bin 500 lira arasında olan toplam 8 aylık ödeme miktarı 1500 ila 3 bin 500 liraya çıkarıldı.

DOĞALGAZ DESTEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Doğalgaz yardımı ödeme tarihleri hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı ancak geçtiğimiz yıl yapılan ödeme Şubat ayında gerçekleşmiş olduğu için yine Şubat ayında hesaplara yatırılması bekleniyor.

DOĞALGAZ DESTEĞİ NASIL YAPILIR?

Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen kişiler, e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunabilecek.

DOĞALGAZ DESTEĞİ NE KADAR?

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik doğal gaz tüketim desteğini, düzenli sosyal yardım programlarımıza dahil ettik. Yıllık 900 ila 2 bin 500 lira arasında olan toplam 8 aylık ödeme miktarını 1500 ila 3 bin 500 liraya yükselttik.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına her ay aktarılan kaynak tutarının da 450 milyon liradan 850 milyon liraya çıktığını belirtti.”

DOĞALGAZ DESTEĞİ ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Hak sahibi olan kişinin PTT Kartına destek ödemesini yatırılacak. Doğrudan doğruya kişinin hesabına yatacak. Kişi faturasını götürerek PTT’de bulunan hakkı ile ödemesini geri almış olacak.

Doğalgaz desteği ısıl haritasına göre yapılacak. Örneğin; Erzurum birçok şehire göre kış aylarında daha çok soğuk olduğu için, Ege bölgesinde yaşayan bir vatandaştan daha fazla doğalgaz yardımı alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir