Galaxy Z Fold 6’da S Pen desteği olacak!

Samsung’un Galaxy Z Fold 5 modelinde, kullanıcıların ihtiyaç duydukları anlarda el altında olması için S Pen’i cihaz üzerinde saklamalarına olanak tanıyan yeni bir patent aldığı ortaya çıktı. “Elektronik cihaz ve bu cihazı kullanan elektronik kalem” başlığı altında USPTO (Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi) tarafından US 11,803,268 numarası ile tescillenen bu patent, bir sonraki Galaxy Z Fold modelinde S Pen için cihaz üzerinde bir saklama yuvası sunabileceğinin sinyallerini veriyor. Bu yenilik, katlanabilir telefonlara entegre bir kalem silosu eklemenin ötesinde, telefonun yan tarafında ya da arka kısmında yer alacak bir slot tasarımı ile gelebilir.

Söz konusu patent sayesinde, Samsung, gelecekteki Galaxy Z Fold 6 kullanıcılarına cihazı kalınlaştırmadan S Pen saklama olanağı sunabilir. Şirketin katlanabilir telefon satışlarını önümüzdeki yıl 10 milyon adedin üzerine çıkarmayı ve yüksek fiyatlı telefon sevkiyatını artırmayı hedeflediği belirtiliyor.

Galaxy Z Fold 6’da S Pen desteği olacak!

Samsung’un akıllı telefonlar için ortalama satış fiyatının 295$ olduğu ve bu fiyatlandırmayla Apple’ın 988$ olan ortalama satış fiyatının gerisinde kaldığı biliniyor. Bu nedenle, Galaxy Z Fold 6’nın talebini artıracak her türlü yenilik, firmanın bu hedeflere ulaşmasına yardımcı olabilir.

Ancak Samsung’un Galaxy Z Fold 6 için S Pen saklama yuvası patenti alması, bu özelliğin gelecek yıl ya da hiçbir zaman gerçekleşeceği anlamına gelmiyor. Şirketler, bazen uzun vadede kullanmayı planlamadıkları fikirler için de patent başvurusunda bulunabiliyorlar. Patent dokümanlarındaki illüstrasyonlar, ek düğmelere sahip bir S Pen‘i de gösteriyor. Bu düğmelerden biri, S Pen ucu telefonun ekranı üzerindeyken etkileşim için kullanılabilir. Diğer bir düğme ise, telefonun ayarlarına girmeye gerek kalmadan, S Pen ile ekranda çizilen çizgilerin rengini hızlı bir şekilde değiştirebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir