‘İYİ Parti’nin alacağı kararı bekliyoruz’

Mehtap Gökdemir – Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özel, İYİ Parti’ye götürdüğü yerel seçimde işbirliği teklifine ilişkin soru üzerine, “Dünden bugüne yeni bir gündem yok. Biz Sayın Akşener ile açıklamada ifade ettiğim gibi son derece sıcak, yapıcı bir görüşme gerçekleştirdik. Pazartesi günü İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’nun konuyu değerlendirmesini, alacakları kararı bekliyoruz. Alabilecekleri her iki karara da son derece saygılıyız. Ama ben sonucun olumlu yönde olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. 

Özel, Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaretinde, kendisini bekleyen kalabalık vatandaş grubuna hitap etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesi olan CHP’nin, işçilerin, memurların, esnafın, dar gelirlinin ve kendini yalnız hisseden herkesin partisi olduğunu söyleyen Özel, “Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetenler, bir grubun hükümeti değilsiniz, oy aldığınız on milyonların hükümetisiniz. CHP sizin yukarıdan baktığınız, küçük gördüğünüz esnafın, memurun, emeklinin, emekçinin partisidir. Onları size ezdirmeyiz” ifadelerini kullandı. Gençlere de seslenen Özel, “Size söz veriyoruz; bu ülkeyi sizin hayallerini kuracağınız, gelecekte yaşayacağınız demokratik güçlü bir ülke haline getireceğiz” diye konuştu. Özel, daha sonra partisinin Manavgat İlçe Başkanlığı’na gitti. Özel, “Yol haritasının sonu inşallah iktidara çıkacak. Yerel seçimlerde önceki belediyelerimizi aynen korur, üstüne yeni belediyeler alır, oyumuzu arttırır moralimizi yükseltirsek, Türkiye’de psikolojik iktidar bir kez daha bize geçecek” dedi. 

CHP Manavgat’ta kampa girdi

Özel, İYİ Parti GİK’ten pazartesi günü yerel seçimlerde işbirliği olup olmayacağına yönelik çıkacak karardan önce milletvekilerini Antalya Manavgat’ta kampa aldı. Kamp çalışmaları kapsamında, yerel seçim çalışmaları, kurultay sonrası süreç, TBMM gündemi ve yüksek yargıdaki gerilimi gibi pek çok konu mercek altına alınacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir