“Küheylan” Yeni Sezonu 10 Ekim’de Açıyor!

 

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, 1970’li yıllarda Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde sahnelenen ve sinema uyarlaması ile de ilgi uyandıran “Küheylan”, ikinci sezonuyla 10 Ekim’de seyirci karşısına çıkıyor.
 “Küheylan”ın başrollerinde; Kerem Alışık (Martin Dysart), Emir Özden (Alan), Hatice Aslan (Dora), Devrim Nas (Frank), Açelya Devrim Yılhan (Hesther), Gizem Katmer (Jill), Dilara Ük (Hemşire), Bertan Dirikolu (Dalton), Sercan Batık (Atlı) ve Oğuzhan Keskin (Maya) yer alıyor.
Oyunda psikiyatrist Martin Dysart karakterini canlandıran Kerem Alışık, seyirciyle Küheylan sahnesinden buluşmayı heyecanla beklediğini dile getirirken, oyunla ilgili olarak da şunları söyledi; “Küheylan yenilikçi ve cesur bir oyun. İnsanın kendisiyle yüzleştiği birçok soru soruyor, sordurtuyor. Psikoloji ‘Senin bir başka insanla karşılaşmanın mutlaka bir nedeni vardır. Ya sen onun hayatını değiştirmek için gelmişsindir ya da o senin’ der. Oyun, toplum normları adına bireyin tutkusunun söndürülüp söndürülmemesini tartışmaya açıyor.”

Barış Erdenk’in rejisi ile sahnelenen oyunun Tarihleri
10 Ekim 2023, Salı – Zorlu PSM Platinum Sahnesi
22 Ekim 2023, Pazar – Zorlu PSM Platinum Sahnesi
23 Ekim 2023, Pazartesi – Zorlu PSM Platinum Sahnesi
31 Ekim 2023, Salı – Zorlu PSM Platinum Sahnesi
18 Kasım 2023, Cumartesi – Ankara MEB Şura Salonu
20 Kasım 2023, Pazartesi – Selçuklu Anadolu Oditoryum

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir